Audronė Katiliūtė

 “Man patinka faktūra”

“Kaip gimsta mano paveikslai? Pasiimu mažų lapelių ir paišau. Be jokių romantikų. Man svarbu ne pasakojimas, o kaip visa tai atrodys kompoziciškai, kokios spalvos bus sudėtos. Piešiu reta grotažo technika, kai dedi spalvas, tepi vašką, klijus, paskui skutinėji. Aišku, būtų beprasmiška šiaip skutinėti, bet tas vaškas kažkaip spalvas kitaip, ypatingai perteikia”, - apie savo paveikslus kalba menininkė Audronė Katiliūtė.

Jos kūryba atpažįstama iš driežiškų ir kitų įdomios faktūros gyvūnų motyvų. Ir nors kritikai įžvelgia menininkės potepyje slypint egzistencinius klausimus,  paskanintus lengvos ironijos prieskoniu, pati Audronė tikina nesanti konceptualaus meno darytoja. “Nemėgstu, kai nutapius  paveikslą, dar antra tiek reikia papasakoti. Man patinka faktūra. Anksčiau iš viso žmonių nepiešdavau. Man patinka driežai, musės, patinka piešti tas roplių rankeles”, - juokiasi Audronė, ne taip senai į savo paveikslus įsileidusi žmones. Tačiau gyvulinis pasaulis su savo faktūromis persikelia į moterų galvų apdangalus (menininkė teigia tiesiog nemėgstanti piešti plaukų), į rūbų klostes ar tiesiog slepiasi kur nors netikėčiausioje vietoje.

Žvelgiant į paveikslus susidaro siurrealistinis įspūdis, paveikslai stebėtoją tarsi magnetizuoja, įtraukia į spalvų ir faktūrų daugiasluoksniškumą, įelektrina, kelia klausimų, į kuriuos jų autorė sako nė negalinti atsakyti, nė pati tiksliai nesuvokanti, kaip tai atsitinka. “Tiesiog sėdžiu, užsimirštu ir paišau”, - sako menininkė, gyvenanti vieno Šiaulių daugiabučio penktojo aukšto dviejų kambarių bute su baltu katinu, kurio vardas Katins, ir savo paveikslais.

Apie autorę

Dailininkė  gimė 1966 m. Kelmėje.

1989 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą.

Tame pačiame institute 1997 m. įgijo Dailės magistro laipsnį.

1996 m. ir 1997 m. už įdomius, miesta reprezentuojančius darbus buvo paskirta Šiaulių miesto savivaldybės stipendija.

 Nuo 1992 m. rengia personalines parodas. Tarptautinėse ir respublikinėse bendrose parodose dalyvauja nuo 1994 m.

Dailininkės pamėgtos technikos akvarelė, grotažas, mišri technika. Audronės meno kūrinių yra įsigiję Šiaulių Aušros muziejus, Vengrijos, Vokietijos,  JAV, Austrijos, Švedijos ir kitų užsienio šalių kolekcininkai. 

Personalinės parodos

1992 m. Miniatiūrų paroda, galerija „Sued“, Leipcigas, Vokietija.

1996 m. Grafikos paroda, Šiaulių dailės galerija, Šiauliai.

1996 m. Grafikos darbų paroda, Šiaulių dramos teatro kavinė, Šiauliai.

2001 m. Paroda „Safaris“  kavinė „Alita“, Šiauliai.

2005 m. Paroda „Grafika“ Šiaulių dramos teatro kavinė „Dialogas“, Šiauliai.

2014 m. Paroda „Karnavalas“, galerija „Akis“, Šiauliai.

2015 m. Paroda „Sapnų fragmentai“, „Trakų gatvės galerija“, Šiauliai

Daugiau