Danas Andriulionis

Rainer Maria Rilkės „Laiškuose jaunajam poetui“ yra daugeliui žinoma frazė “jei gali nerašyti – nerašyk“. Klaipėdietis tapytojas Danas Andriulionis sako, kad pasirinkti dailininko profesiją turi tik tie, kurie perfrazavus Rilkę netapyti negali. Menininkas kalba, kad jam patinka pats tapymo procesas, kai viskas tarsi savaime dėliojasi ir egzistuoja daugybė vidinio ir išorinio pasaulio pajautos išraiškos variantų.


Tapytojas kuria prasmingas menines abstrakcijas ir istaliacijas. Jo drobėse nėra eklektikos, kažko nusižiūrėto, tiesiog eina savo pasirinktos meninės raiškos keliu.
Dano Andriulionio paveikslų yra privačiose kolekcijose ir muziejuose. Tai kūrybiškas, turintis savitą susiformavusį stilių menininkas. Jo paveikslai dekoratyvūs, abstraktūs, aiškaus konstrukto, kuriuose gausu užslėptų rytietiškų, tautinių simbolių. Jis kuria savita jo vieno naudojama technika.


Tapytojas Danas Andriulionis gimė 1951 m. Rokiškyje, 1979 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija)
Menininkas yra  Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o 1999 m. jam suteiktas Lietuvos respublikos meno kūrėjo statusas. Priklauso profesionalių įvairaus braižo Lietuvos tapytojų grupei „Individualistai“, įsikūrusiai 1993 metais.
Tapytojas rengia personalines parodas, aktyviai dalyvauja bendrose parodose ir projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau