Marius Kavolis

Marius Kavolis (gim. 1987) - lietuvių šiuolaikinės tapybos dailininkas.

Jaunojo dailininko kūryba – tai ekspresyvi, užburianti abstrakcija, fiksuojanti, pasak Mariaus Kavolio, akimirkos energiją ir gerą nuotaiką.

Marius Kavolis tapybos meno mokėsi Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės skyriuje, tačiau į tapybą jaunasis menininkas įninka baigęs studijas, įkvėptas tokių menininkų kaip Jackson Pollock, Albert Oehlen ir  Sam Francis. Kolorito atžvilgiu įtaką padarė Jean Michel Basquiat, tapybos technikos –  Gerhard Richter.

Pamažu jaunojo menininko darbais susidomi meno kritikai ir gerbėjai iš užsienio, o 2014 m. tapytojo darbai  įtraukiami į vienos prestižiškiausių ir žinomiausių šiuolaikinių komercinio meno galerijos „Saatchi“ kolekciją. Augant susidomėjimui menininko darbais, subręsta personalinės parodos pagrindas. 2014 m. metų pabaigoje M.Kavolis pristato pirmąją savo individualią parodą „12 ½“.

Po pirmosios personalinės parodos pasisekimo, dailininkas sulaukia kvietimų iš užsienio šiuolaikinio meno mugių organizatorių. Dailininkas dalyvauja prestižinėje šiuolaikinio meno mugėje „Affordable Art Fair“ Milane, tarptautinėje menų mugėje „Cosmoscow“, laimi galimybę surengti individualią parodą menų festivalyje „Opea Sea“, pristato savo darbą viename svarbiausių šiuolaikinio meno mugių Baltijos šalyse „ArtVilnius’15“, surengia personalinę parodą Maskvoje. Kūrybinį pagreitį lydi drąsa ir ekspermentai su spalvomis ir technika, jaunasis dailininkas „išlenda“ iš standartinių 150×100 rėmų, kuria darbų serijas. 2015 m. rudenį Londone vykusiame labdaros aukcione, skirtame paminėti 25-tąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, M.Kavolio tapybos darbas „Green Line“ tapo vakaro rekordininku pasiūlytos kainos atžvilgiu ir gavo aukščiausius įvertinimu.


http://www.15min.lt/media/timeline/meno-reikalas-11#24

http://www.saatchiart.com/account/profile/657812

http://zmones.lrytas.lt/veidai-ir-vardai/meile-ir-pinigai-menininkui-m-kavoliui-vaistas-nuo-depresijos.htm

http://zmones.lrytas.lt/veidai-ir-vardai/zuvininkyste-uzsiimantis-dailininkas-atidare-pirma-savo-paroda.htm

http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/klaipedoje-pristatyta-ekspresyvi-m-kavolio-tapyba-751740Daugiau